malzemeler ve seker hamurlu ilk kurabiye


Malzemelerim az önce en üst kattaki evime çıkmak için merdivenden başka seçeneği olmayan kargo amcası tarafından bana ulaştı. Her ne kadar boyalar biraz dökülmüş olsa ve ellerim rengarenk durumda kalsa da artık şeker hamurunu da işin içine katabileceğim için mutluyum :)
Yanlardaki mumluklar da arkadaşlarımın yeni taşındığım ev için hediyeleri. Gerçi yeni taşınmadım, onlar yeni geldi; ama olsun. Hediyelerini gerçekten çok sevdim ve burdan teşekkür ederim :)
Önce tarife göre hamuru hazırladıktan sonra, elimde var olan 4 kalıba göre güzelce kurabiyelerimi hazırladım. 200 derece fırında yarım saat süreyle pişirip süslemeye hazır hale getirdim.
Şeker hamuruyla uğraşmak zahmetli işmiş, onu anladım. Avucunun içine almıyacaksın mesela katiyetle, şekil verirken yanlışlıkla suyla temas ettirmeyeceksin vs vs derken işte yandaki hayatımda yapacağım bir sürü kurabiyenin ilki.
Geri kalanı için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

 

p.s. Bu üstteki kurabiyeleri yaparken kullandığım tarifin çok da iyi olmadığına kanaat getirdim. Bildiğiniz daha iyi bir tarif varsa, önerilerinizi bekliyorum.

0 comments:

Yorum Gönder

Ki kurabiye yapmak ezelden beri bize sunulmuş en büyük hediyedir :) Tamam abartmış olabilirim ama bu yine de zaman zaman kurabiye hamurunu kurabiyeden daha çok sevmediğim anlamına gelmiyor. Annemden saklanıp parmağımdaki kurabiye hamurunu yediğim günleri bilirim